Strona główna » 6 porad jak znaleźć najlepszą ofertę na ubezpieczenie samochodu

6 porad jak znaleźć najlepszą ofertę na ubezpieczenie samochodu

przez admin
Ubezpieczenie komunikacyjne samochodu

Jeśli szukasz najlepszej oferty na ubezpieczenie samochodu, to trafiłeś we właściwe miejsce. Zakup ubezpieczenia samochodowego może być trudnym zadaniem, przy tak wielu różnych towarzystwach ubezpieczeniowych i dostępnych wariantach ubezpieczeń.

Ale nie martw się, istnieje kilka prostych wskazówek, które można zastosować, aby upewnić się, że znajdziesz najlepszą możliwą ofertę. W tym artykule omówimy 6 wskazówek, które pomogą Ci uzyskać jak najlepszą ofertę ubezpieczenia samochodowego przy możliwie najniższej składce.

Porównaj oferty od wielu towarzystw ubezpieczeniowych

Najlepszym sposobem na znalezienie najlepszej oferty na ubezpieczenie samochodu jest porównanie ofert różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Da to Państwu lepszy obraz tego, jakie oferty są dostępne oraz pomoże zawęzić do tych najkorzystniejszych. Sprawdź oferty przynajmniej od trzech różnych firm przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Na początku warto skorzystać z kalkulatorów obliczających składki dostępnych w Internecie, aby mieć ogólny obraz sytuacji. Ostatecznie sugerujemy jednak skorzystanie z pomocy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego, który oferuje sprzedaż polis wielu towarzystw ubezpieczeniowych. 

Przykładową ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych można znaleźć na stronie https://apemi.eu/oferta-ubezpieczeniowa/.

Szukaj zniżek i ofert specjalnych

Innym świetnym sposobem aby zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu to szukanie zniżek oraz ofert specjalnych. Wiele firm oferuje zniżki dla bezpiecznych kierowców, nowych Klientów bądź za ubezpieczenie więcej niż jednego pojazdu. Pamiętaj, aby zapytać o wszelkie dostępne zniżki, ponieważ często zdarza się, że agent ubezpieczeniowy nic o nich nie wspomni, a mogą one przyczynić się do znacznych oszczędności.

Zapytaj o łączenie polis u tego samego ubezpieczyciela

Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki, jeśli połączy się kilka polis u tego samego dostawcy. Na przykład, niektórzy dostawcy oferują zniżki, jeśli kupisz ubezpieczenie domu i samochodu od tej samej firmy. Należy więc pamiętać, aby zapytać o tę opcję również podczas porównywania ofert.

Przeczytaj dokładnie dokumenty ubezpieczeniowe przed podpisaniem umowy

Kiedy jesteś gotowy do zakupu ubezpieczenia samochodowego, ważne jest, aby dokładnie przeczytać dokumenty polisy przed jej podpisaniem. Upewnij się, że wszystko jest dokładne i że rozumiesz wszystkie warunki polisy.

Zdarzają się sytuację, że ramach niższej składki, w przypadku kolizji drogowej:

  • kierowca bierze na siebie część zobowiązań;
  • samochód może być naprawiany przy użyciu części zamiennych zamiast oryginalnych;
  • ubezpieczony posiada udział własny (pokrywa część strat).

Płać składkę w całości

Płacenie za ubezpieczenie samochodu z miesiąca na miesiąc może być kosztowne, więc jeśli to możliwe, spróbuj zapłacić składkę w całości. W większości przypadków, jedna płatność z góry jest dużo niższa niż w momencie, gdy zsumujemy wszystkie płatności miesięczne.

Co więcej, jeśli okaże się, że zapomnisz lub spóźnisz się z zapłatą składki, a w tym momencie weźmiesz udział w kolizji drogowej to szansa na wypłatę jakiegokolwiek odszkodowania spada do zera.

Nie zapominaj, aby co roku szukać lepszych ofert

Jeśli chcesz oszczędzić na ubezpieczeniu samochodu, warto co roku analizować oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych. To, że w danym roku jeden ubezpieczyciel będzie miał dla Ciebie najlepszą ofertę nie oznacza, że w kolejnym roku sytuacja będzie identyczna. Wręcz przeciwnie, towarzystwa ubezpieczeniowe kuszą swoją ofertą nowych Klientów dając im bardziej atrakcyjne warunku na start. 

Co więcej, ubezpieczenie na kolejny rok możesz wykupić kilka miesięcy przed zakończeniem aktualnej polisy, co daje Ci możliwość skorzystania z aktualnie obowiązujących promocji. Tym samym, nawet jeśli już raz znaleźliśmy najniższą ofertę na ubezpieczenie samochodu, warto okresowo sprawdzać czy nie pojawiła się lepsza oferta na długo przed zakończeniem obowiązywania obecnej polisy.

You may also like

Napisz komentarz